SAÇ VE SAÇ DERİSİ ANALİZİ

Saçınız ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken saç sorununuzun nedenini bulmaktır. Saç sorunlarını bulmak için sadece saça yakından bakmak yetmez. Bununla beraber özel cihazlar ile saç ve saçlı derinin durumunu irdelemek gerekmektedir. Çünkü saç derisinin gözeneklerinin durumundan tutunda saç derisindeki kılcal damarların durumuna kadar bir çok etken saçın sağlıklı olmasını etkilemektedir.

Sağlıklı bir saç belirli periyotlar dahilinde dökülür ve yeniden çıkar. Asıl sorun ise yeniden çıkan saçların giderek zayıf olmasıdır. Giderek zayıf çıkan saçlar dökülmeye meyillidir. Burada dikkat edilmesi gereken saçınızın inceldiğini, seyreldiğini ve çok yavaş uzadığını fark ettiğinizde analiz edilmesi gerektiğidir. Müdahale edilmeyen saçlarda geri dönüşü mümkün olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Saçın eski sağlığına kavuşması için de tespit edilen soruna göre bakım veya farklı çözümler uygulanmalıdır.

Saç ve saç derisi analizi için örnek görseller:

Saç ve saç derisi analizi ile aşağıdakiler ölçülmektedir.

  • Saç Kaybı Durumu (Hair Loss Status): Hamiton ve Ludwig skalasına göre saç kaybının hangi aşamada olduğunu göstermektedir.
  • Saç Derisi Durumu (Scalp Status): Saç derisindeki sorunun tespit edilmesidir. (Cilt yağlı mı, kuru mu, sebore var mı?)
  • Saç Yoğunluğu( Hair Density): 1 santimetre karedeki saç adedinin belirlenmesidir.
  • Keratin Durumu (Keratin of Scalp): Saçtaki keratinin saç derisi üzerinde ne kadar sorun yarattığı belirlenmektedir. Aynı zamanda deri üzerinde biriken kalıntının durumu tespit edilir.
  • Saç Derisindeki Kılcal Damarları Durumu (Exposure of Scalp’s Vessel): Saç derisindeki kılcal damarların ne kadar tahribe uğradığı tespit edilmektedir.
  • Saç Kalınlığı (Hair Thickness): 1 saç telinin kalınlığının/inceliğinin tespiti.
  • Saç Gözenekleri Durumu (Hair Pore Status): Saç derisinde yer alan gözeneklerin ne kadar kapalı yada açık olduğu tespit edilmektedir.
Yukarı
FİYAT AL