SAÇ EKİMİ

hdc-sac-ekimi-oncesihdc-sac-ekimi-sonrasiHepimiz saç sorunu ile karşı karşıya kalınca çevremizden ve medyadan muhtelif tedavi yöntemlerini duymaya ve sorunumuza çare aramaya başlarız. Araştırmalar, referanslar, eczaneler, doktorlar, arkadaşlar ve son zamanlarda internet başvurulan ilk kaynaklardır.

Peki buralardan öğrenilenlerin ne kadarı doğrudur, sizin sorununuzu hangisi çözecektir. Aslında önemli olan sizin saç durumunuz ve beklentileriniz için doğru yöntemi bulmaktır. Bu yöntem kimi zaman protez saç, kimi zaman ise fue fut saç ekimidir. İşte burada sizlere en geçerli yöntemler hakkında bilgi vermeyi ve de genel sonuçlarını biraz anlatmaya çalışacağız. Amaç sizleri bilgilendirmek ve konu hakkında detaylı bilgi almanızı sağlamaktır.

 

Basit anlamda saç ekimi aslında saç transplantasyonudur. Yani mevcut saçların bir yerden başka bir yere transfer edilmesidir, taşınmasıdır. Saç ekimi bir operasyondur ve steril ortamda yapılan tıbbi müdahaledir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Saç alınacak bölge ( verici bölge ) iyi ve sağlam saçlara sahip olmalıdır ve kişiye saç azalmış olan bölgede yapılacak seans sonunda ileride nasıl bir saç yoğunluğuna ve saç şekline sahip olacağı çok iyi bir şekilde anlatılmalıdır. Matematiksel olarak kişiye ekstra saç ekilmesi yapılmaz sadece mevcut saç kökleri yer değiştirir. Dolayısı ile kişiler saç ekimi sonucunda ve ne kadar zaman sonra ne tür bir görünüme geleceklerini çok iyi öğrenmelidirler.

Günümüzde saç ekimi FUT veya FUE ( p- FUE ) denilen yöntemlerle yapılmaktadır. Ana fark olarak FUT yönteminde verici alandan bir şerit halinde saç kesilir ve açılan alan dikilerek kapatılır. FUE yönteminde ise verici alandan şerit halinde kesim yapılmaz; saçlar tek tek greft halinde kesilerek alınır. P-FUE ise daha sonra geliştirilmiş motorlu alım tekniğidir.

HDC olarak bize cerrahi olmayan yöntemler ile ne tür bir imaja sahip olabileceğinizi ve bu yöntemlerin sizin isteklerinize cevap verip vermeyeceğini öğrenmek üzere gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz.

Yukarı
Fiyat Al