Only HDC in Turkey

We are Launching a New Era in Hair Loss Solutions.

Prosthetic Hair Application

Hair Loss Solutions

Hair and Scalp Analysis

Scientific Approach to Hair Problems

3D Medical Hair

CNC System

Cesare Ragazzi Laboratories - Italy

HDC Quality

PREV
NEXT

With HDC, change your image, change your life.

Prosthetic Hair Expert Answers the Questions

Live Your Life With Prosthetic Hair

Prosthetic Hair User Talks

Prosthetic Hair Application

Female Prosthetic Hair

Click For More Video ------>

Frequently Asked Questions

Prosthetic hair is a hair loss treatment that works by taking an exact mold of a problematic area on the scalp and applying completely natural hair on the area.

 • Patient cannot remove the unit by himself.
 • Has no effect on daily life.
 • Can be combed or brushed as desired.
 • Sports are not an issue.
 • Unrecognizable to the naked eye
 • Completes the natural appearance of the patient.
 • All directions where hair must come out are chosen by hand.
 • Procedure lasts and average of 2 months.
 • The base is made of transparent faux-leather.
 • Patient’s scalp is visible.
 • Is water and air permeable.
 • Gives confidence.
 • Helps retrieve the loss of social life that comes with the loss of hair.
 • Helps patient’s look far younger.

Developed by MAX Factor during the 1950s Hollywood studies, it was used by many actors like Sean Connary and John Wayne.

During the 1970, with the rise of demand and fall of prices, it has assimilated into the public. There are now over 35000 firms focused on prosthetic hair in the US, and is a quite popular practice.

Wigs are:

 • Extremely heavy
 • Machine-made
 • Made in 2-3 hours
 • Unstable even in a small breeze
 • Cannot be brushed as wished
 • Covers the entire scalp
 • Is usually obvious
 • Does not have a positive impact on user’s psyche

HDC prosthetics are 100% natural and have been safely used for over 20 years, without any complaints. They are also weary hygienic and easily cleaned.

Many religiously renowned figures openly wear prosthetic hairs. There are no religious obstacles that state one may not use prosthetic hair.

Using special adhesives to stick the prosthetics to the scalp is one of the many ways of treatment. HDC, unlike many other companies, use FDA approved adhesives during treatment.

Some models require a monthly care treatment, while others don’t require anything.

As they are not connected to actual hair follicles, the hair will not grow, but the patient can choose the prosthetic hair length as he or she wishes.

We have special prosthetic products for children, but our regular products don’t cause any harm to children either. We are well aware of hair loss at a young age can be crucial to a child’s psychological development, so are extremely sensitive on the matter.

Erken yaşta saç dökülmesi sorunu yaşamaya başladım. Bu yüzden kendimi çok mutsuz hissediyorum. Çok araştırma yaparak internet üzerinden HDC firması ile tanıştım. Kalite ve hizmet anlayışlarından çok memnun kaldım. Beni yeniden saçlarıma kavuşturdular.

Doğukan Ülker

Mağaza Yöneticisi

Miraç Özay

Öğrenci
23 yaşındayım. 3 yıldır saç dökülmesi sorunu yaşıyordum. Protez saç yaptırmayı düşündüm fakat cesaret edemedim. HDC'nin Gençlere Merhaba Kampanyasını görünce şansını denedim. Ve hayalini kurduğum saçlara sahip oldum. Keşke beklemeden yaptırsaydım dedim. Bana bu mutluluğu yaşattığı için HDC'ye teşekkür ederim.
Ben aktif ve çok hareketli bir yaşamı olan biriyim. Profesyonel kalecilik yapıyorum ve akşamları bir mekânda gitar çalıyorum. Saç sorunu yaşıyordum ve saçlarım sürekli canımı sıkıyordu. Protez saç uygulaması ile aynadaki yeni görüntüm beni inanılmaz mutlu etti. Kaybettiğim özgüvenimi çok kısa bir sürede geri kazandım. Saç sorunu yaşayan herkese HDC’yi tavsiye ediyorum.
Doğukan Aydın - Protez Saç

Doğukan Aydın

Profesyonel Sporcu
Dış görünüşümde yapılan muhteşem değişiklik, hayat yolunda beni daha mutlu ve pozitif bir insan yaptı. Bana bunu sağlayan HDC ailesine sonsuz teşekkürler.

Burçin BİLDİK

Sanatçı

Fatih ÜREK

Sanatçı
HDC ile uzun yıllar önce tanıştım. Saç sorunumda hızlı ve kaliteli çözüm sundular. Bu nedenle HDC'nin hayatımdaki yeri çok büyük, bunu kelimelerle ifade etmem zor. Gösterdikleri kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü samimi yaklaşımından dolayı HDC'ye sonsuz teşekkürler. Saç sorununuzun çözümü için vakit kaybetmeden siz de HDC'li olun.
Onlar için binlerce hikayeden biriyim ben, fakat onlar benim ilk hikayem. HDC ile yaşadığım protez saç tecrübelerimi okumak için tıklayın. HDC'de Bir Rapunzel Masalı

Funda ŞEN

Dijital Pazarlama Yöneticisi

HDC ( HAIR DESING CENTER )

Türkiye'nin protez saçla olan geçmişi HDC'nin kurulmasıyla başlar. Kurucumuz Gökhan Örmen kendi saç sorununu çözmek üzere Amerika'da uygulattığı ve öğrendiği bu sistemi, Türkiye'de de aynı sorunları yaşayan insanlara çözüm olabilmek amacıyla Türkiye'ye getirmeye karar verdi. 1991 yılında başlayan bu yolculukta enerjimizi ve kalitemizi sürekli geliştirdik ve teknoloji alanında dünyadaki tüm gelişmeleri Türkiye'de ilk uygulayan firma olduk. HDC, halen ilk kurulduğu Levent merkezimizde hizmetini sürdürmekle beraber İstanbul'da Bakırköy ve Altunizade'de HDC premium şubeler açarak ağını genişletti.

Dünyada sektörü yakından takip ederek yılların verdiği deneyim ile sektöre yön veren firmalar arasında yerimizi aldık. Amerika'nın en büyük protez saç üreticisi olan ve dünya pazarında önemli bir yere sahip olan New Image firmasının 20 yılı aşkın süredir 26 ülkede distribütörüyüz.

Son yıllarda CNC medikal protez saç sektöründe dünya markası olan İtalyan Cesare Ragazzi firması ile de distribütörlük anlaşması yaparak çok yüksek kalitedeki CNC medikal protez saçlar ile ürün gamımızı genişlettik ve tıbbi alanda hizmet vermeye başladık.

Yukarı
Fiyat Al