Kemoterapi ve Radyoterapi Hastaları için Saç Protezi

kemoterapi-protez-saç-uygulaması-kanser-hdcEğer kanser hastasıysanız ve kemoterapi alıyorsanız saçlarınızı kaybetme ihtimaliniz vardır.
Hem bay hem de bayan hastalarda kemoterapi aldıktan sonra yaşanan yan etkilerden kaçınılmaz olanı yaşanacak saç dökülmeleridir.

Kemoterapi ilaçları kanser hücrelerinin büyümesini engelleyecek çok güçlü ilaçlardır. Kemoterapi tedavisinde saçlarınızın dökülüp dökülmemesi aldığınız ilacın dozajına ve tipine bağlıdır.

Bazı kemoterapi ilaçları muhtemelen saç dökülmesine sebep olabiliyor ve farklı dozlar da alınan ilaçlar saçları önce zayıflatıp daha sonra dökebiliyor.

Kemoterapi içeren ilaçlar sadece saçlarınızı değil, vücudunuzdaki bütün tüyleri kaybetmenize sebebiyet verebilir. Bazen kirpik, kaş, koltuk altı, kasık ve vücudunuzun diğer yerlerindeki tüyler dökülebilir.

Genellikle saçlar tedaviye başladıktan 10 ya da 14 gün sonra dökülmeye başlar. Saçlar küme küme hızlı bir şekilde de dökülebilir yavaş yavaş da. Muhtemelen dökülen saçlarınızı havlunuzdan, saç fırçanızdan, yastığınızdan ve duşta akıp gidenlerden takip edebilirsiniz.

kemoterapi-protez-saç-uygulaması-kanser-hdcNeyse ki çoğu zaman kemoterapiden dolayı yaşanan saç dökülmeleri geçici.kemoterapi-protez-saç-uygulaması-kanser-hdc

Tedavi bittikten sonra saçınızda farklı bir yumuşaklık ve renk tonu gözlemleseniz de saçlarınızın tekrar uzamasını tedavi bitiminden itibaren 6 ay ile 1 yıl gibi bir zaman içerisinde bekleyebilirsiniz.

Saçlarınız öncekine göre daha kıvırcık olabilir ya da saçınıza renk veren pigment hücreleriniz yenilenene kadar saç renginiz daha mat olabilir.
Kemoterapi tedavisi süresince veya tedavi sonrası saçlarınızın dökülmeyeceği garanti edilemez. Saç kaybınızla ilgili görünüşünüzde olacak değişiklik için en iyi yol tedavi öncesi ve sonrası için bir plan yapmak olacaktır.

İşte bu aşamada, tedavi süresince yaşanacak saç kayıpları için size saçlarınızın eksikliğini hissettirmeyecek protez saç uygulamamızla yanınızda olmak istiyoruz.

Önce saçlarınızın döküleceği bu süreçte sıkça karşılaştığımız sorulara cevap bulalım:

Saçlarınız Neden Dökülecek?

Kemoterapi gören hastalarımızın aldığı ilaçlar kıl köklerini besleyen hücrelere zarar verdiği için bu dökülmeler yaşanmaktadır. Ayrıca bu dökülmeler sadece saçınızda değil vücudunuzdaki diğer tüylerinizde de yaşanacaktır.

Saçlarınız Ne Zaman Dökülmeye Başlayacak?

Kemoterapi almaya başladıktan 2 ya da 3 hafta sonra saçlarınız dökülmeye başlayacaktır. Bu süreçte sizin gibi kemoterapi alan hastalara uyguladığımız bu geçici uygulamamızla tanışmış olanlarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

kemotera-radyoterapi-tedavisinde-protez-sac

Saçlarınız Dökülmeden Önce Ne Yapabilirsiniz?

Kemoterapi gören hastalardan edinilen tecrübelere dayanarak birçoğunun tedavi süresince var olan saçlarını kaybetmeden önce saçlarını kısa kestirdikleri veya traş ettirdikleri bilinmektedir. Bunun dışında yine var olan saçlar dökülmeden önce protez saç gibi saçlar döküldükten sonra kullanılacak uygulamayı hazır halde bulundurmakta fayda görülmektedir. Bu uygulamayı saçlarınız dökülmeden önce hazır halde bulundurarak kendi saç renginize ve tarzınıza en yakın olan görüntüyü elde edecek hazırlığı önceden yapmış olursunuz.
Ayrıca tedavi öncesi boya, perma veya saçınızın rengini açmaya yönelik olan uygulamalardan uzak durun ve mümkün olduğu kadar saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın.

Saçlarınız Döküldükten Sonra Ne Yapmalısınız?

Saçlarınız döküldükten sonra sıcak ve soğuk havalarda başınızı koruma altına alın. Bu hava değişiklikleri saçınıza ve saç derinize zarar verebilir. Protez saç uygulamamızla bu hava değişiklikleriyle de doğal bir yöntem eşliğinde kendinizi koruma altına almış olursunuz.

Saçlarınız ne zaman uzamaya başlayacak?

Kemoterapi tedavisinin bitiminden 6 ay sonra ilk etapta saçlarınız eskisi kadar güçlü olmasa da uzamaya başlar. Başta uzayan saçlarınız renk açısından da farklılık gösterebilir. Fakat bu durum geçici. İlerleyen dönemlerde saçlarınız eski görünümüne kavuşacaktır. Bu görünüme kavuşana kadar size protez saç uygulamamızla yardımcı oluyoruz.

Protez saç ile ilgili bilmeniz gerekenler

Protez saç uygulaması saçlarını kaybeden insanların sıklıkla ve güvenle başvurdukları en doğal uygulamalardandır.

Bu uygulamamız sizin saç çizginizin belirlenerek kalıp alınma aşamasıyla başlar ve % 100 doğal bir uygulamadır. Bu uygulamada kullanılan saçların tamamı insan saçıdır ve hava-su geçiren özel bir deri tabakasının üzerine sizin saç karakterinizle aynı özellikleri gösteren saçların işlenmesiyle elde edilir.

Altyapı için kullanılan bu deri tabakasının hassas ciltlerde oluşan tıbbi sorunlar için özel olarak hazırlandığını da belirtmek isteriz.

Protez saç uygulamamız size hafifliği ile rahatlığını ve doğallığını yaşatacak ergonomik bir uygulamadır.

kemoterapi-ve-radyoterapi-hastalari-sac-protezi

Bu uygulamayı kullanırken görünümünüzde % 100 doğallığın her anlamda sizinle olacağını unutmayın.
Protez saç uygulamamız da saçlarınıza dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Günlük yaşamınızda sürdürdüğünüz tüm aktivitelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Spor yapabilir, deniz veya havuza girebilirsiniz.

Bu uygulamamız sayesinde tedavi süresince saçlarınızın eksikliğini kendinize bile hissettirmeden geçirebilirsiniz.

Bu süreçte yanınızda olmak ve tedavinin yan etkilerinden birine dur demek bizi mutlu edecektir.
Özel siparişlerin üretim zamanının çok uzun olmasından dolayı, şimdi ABD merkezimizle yaptığımız özel anlaşma sonucu, ABD merkezinde tamamı ile kanser hastaları için özel olarak hazırlanmış saç protezlerini 15 gün gibi çok kısa bir sürede getirebiliyoruz. Üstelik İstanbul içinde uzmanımız sizi evinizde ziyaret edip sipariş alıyor ve isterseniz teslimatı da evinizde yapıyoruz.

Sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuzdur.

Yukarı
Saç Analizi